• O nas
  • Kontakt

Strategie rozwoju miast

30 listopada o 14.30 - Narzekamy -> Marzymy -> Planujemy -> Działamy! czyli o partycypacyjnej budowie kierunku rozwoju miast

Data i godzina:
  • 30.11. 2018
  • godz. 14.30 - 16.30
  • Na warsztaty obowiązuje selekcja. Zapisy trwają do 18.11.
  • Osoby zakwalifikowane powiadomimy mailowo do 23.11.
Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury
Język: polski
Cena: w cenie biletu na konferencję
ZAPISY ZAKOŃCZONE

Warsztat oparty będzie na doświadczeniu budowy strategii dla dwóch miast - Poznania i Bielska-Białej - w której łączyliśmy partycypację z wiedzą ekspercką i narzekanie z projektowaniem przyszłości. 

Twoim wyzwaniem, jako uczestnika warsztatu, będzie opracowanie wytycznych do strategii rozwoju dla imaginatywnej metropolii superbohaterów. Poznaj kontekst i mieszkańców miasta, opracuj mapę problemów, spójrz odważnie w przyszłość i zastanów się nad wspólną i spójną wizją miasta, która pogodzi różne perspektywy. Zaplanuj wstępny kierunek rozwoju i zaproponuj rekomendacje do działania. 

Na własnej skórze poznaj kluczowe wyzwania i trudne momenty przez jakie przechodzi się przy projektowaniu strategii miast, gdzie wpisany jest naturalny konflikt i gdzie kluczowe jest zorientowanie na dalekosiężną przyszłość oraz realne potrzeby ludzi.

 

PROWADZĄCY

Rafał Kołodziej, design strategist. 

Założyciel i lider Greenhat Innovation. Specjalizuje się w projektowaniu strategii, projektowaniu usług oraz futures thinking. W zespole Greenhat realizował projekty strategiczne m.in. dla Allegro, ING Bank, BZ WBK, Raiffeisen Polbank, Ergo Hestia, Amica Wronki, Urząd Patentowy, Endo, PKP Energetyka, Śląski Klaster Designu, Otomoto, Polpharma, Tatrzański Park Narodowy, Uniwersytet SWPS, TFI BZ WBK, Allianz, Składy VOX, YES, SELENA, PZU, mBank. W 2016 roku był liderem prac nad Strategią Rozwoju Miasta Poznania oraz strategią komunikacji miasta, które powstawała w procesie design thinking, angażując ponad 600 mieszkańców w proces współtworzenia.Współautor programu studiów i kierownik studiów podyplomowych Projektowanie Usług / Service Design na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi i facylituje zajęcia z projektowania usług, propozycji wartości, modelowania biznesu i współtworzenia wartości na Uniwersytecie SWPS.

 

 

Agnieszka Gliszczyńska, service designer.

Projektantka w Greenhat Innovation. Absolwentka kulturoznawstwa UAM specjalizująca się w komunikacji międzykulturowej. Ukończyła podyplomowe studia Projektowania Usług na uniwersytecie SWPS oraz Komunikację Biznesową na Uniwersytecie Ekonomicznym. Przez trzy lata pracowała dla McKinsey Company, gdzie planowała, projektowała i zajmowała się facylitacją szkoleń i warsztatów w Europie i Ameryce, m.in. w Londynie, Cambridge, Berlinie, Lizbonie, Pradze, Nowym Jorku i Stamford. Zajmowała się również projektowaniem i wdrażaniem procesów i usług szkoleniowych dla konsultantów z obszarów projektowania UX, budowania innowacyjnych biznesów, architektury informacji oraz zwinnego prowadzenia procesów.

 

Jadwiga Krym, service and communication designer.

Projektantka w Greenhat Innovation, o szerokim spektrum zainteresowań w zakresie analizy trendów i projektowania. Ukończyła Communication Design w School of Form oraz  podyplomowe studia Projektowania Usług na Uniwersytecie SWPS. Absolwentka Master  Level in Design at HDK w Gothenburg w Szwecji. Współpracowała z Orange i Interactive Solutions w obszarze interaction design. Posiada doświadczenie w projektach w obszarze communication design  dla  firm i instytucji, m.in. Teatru Polskiego, Tatrzańskiego Parku Nardowego, VOX, RosshkaMuseum. Zaangażowana w proces projektowania nowych produktów i  usług m.in. dla Blue Media, IKEA, ERGO Hestia, Happy Color. Członkini zespołu projektowego w procesach strategicznych dla Volkswagena, Real Line i Stroera. Brała udział w pracach zespołu projektowego Trend Booka i Tool Booka 2019/20.

 

Opublikowano: 10 listopada 2018

blog comments powered by Disqus