• O nas
  • Kontakt

Partycypacja w projektowaniu zieleni

1 grudnia o 12.30 - „desing thinking” w projektowaniu krakowskiej zieleni

Data i godzina:
  • 01.12.2018
  • godz. 12.30 - 14.00
  • limit miejsc: 30
  • Na warsztaty obowiązuje selekcja. Zapisy trwają do 18.11.
  • Osoby zakwalifikowane powiadomimy mailowo do 23.11.
Miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury
Język: polski
Cena: w cenie biletu na konferencję
ZAPISY ZAKOŃCZONE

Włączanie mieszkańców w proces projektowania terenów zieleni wydaje się być w dzisiejszych czasach czymś absolutnie nieodzownym i oczywistym. Czy jednak zawsze jest ono takie proste? Jakie pułapki czyhają na projektantów w procesie konsultacji? O czym trzeba pamiętać i jak skutecznie przekuć nabytą wiedzę w projekt? Na te i inne pytanie odpowiemy w trakcie praktycznych warsztatów, dzieląc się nabytą przez lata wiedzą i doświadczeniem.

 

PROWADZĄCY

Katarzyna Opałka – Architekt krajobrazu i ogrodnik. Od 3 lat pracuje w zespole ds. kształtowania przestrzeni publicznych w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie. Zawsze gotowa włączyć się w inicjatywy społeczne mogące poprawić jakość przestrzeni publicznych, a tym samym przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.

 

Katarzyna Przyjemska-Grzesik – od 3 lat kieruję zespołem „Kraków w zieleni”, którego celem i sensem istnienia jest bycie blisko mieszkańców. Wypełnienie tej misji realizujemy zarówno przez czynny udział w procesach konsultacji, jak i przez szereg działań animacyjnych kierowanych do mieszkańców i realizowanych w zielonych, miejskich plenerach. Moja ulubiona forma działania to praca zespołowa, zwłaszcza gdy ma formułę „twórczej burzy mózgów”. Uwielbiam uwalnianie potencjału każdego z uczestników jakie ma miejsce w trakcie takich spotkań. Moim marzeniem jest zaadaptowanie w praktyce idei „miasta wspólnego”. Wierzę gorąco, że tylko w mieście, za które współodpowiadamy, będziemy żyli szczęśliwie.

 

 

Opublikowano: 10 listopada 2018

blog comments powered by Disqus